Wodny plac zabaw -interpelacje + odpowiedzi

Wodny plac zabaw -

W czerwcu 2019 złożyłem na ręce Zastępcy Prezydenta Miasta - p.Mariusza Śpiewoka interpelację dot. budowy wodnego placu zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach.

Poniżej interpelacja + odpowiedź.

Aktualizacja 25.11.2019r.

22.10.2019r. złożyłem pismo o zmianę miejsca budowy wodnego placu zabaw na Park Chopina.

4 listopada otrzymałem odpowiedź. Poniżej prezentuję całą korespondencję w przedmiotowej sprawie.

Aktualizacja 11.02.2021r.

W lutym 2021 otrzymałem odpowiedź na moje zapytanie dot. stanu realizacji inwestycji.

Aktualizacja 02.07.2021r.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku - plac doczekał się realizacji.

To będzie prawdziwa gratka dla młodszych gliwiczan! Tryskający wodą tunel z kręgów, dwa urządzenia typu „pączek”, kwiat stokrotka, dwie palmy, liść, drzewko, wiaderka, parasol, armatka, dysze i kolorowe prysznice – w takie wielokształtne wodotryski będzie wyposażony wodny plac zabaw, który powstanie przy Domku Ogrodnika w parku Chopina. Co ważne, plac powstanie na niezadrzewionej przestrzeni, zatem żadne drzewo, ani krzew nie zostaną wycięte.

Moc zabawy i wypoczynku
Plac o powierzchni 104 m2 będzie ogrodzony murkiem  z betonu wodoodpornego, na którym zostaną zamontowane siedziska – murek będzie pełnił funkcję  ławek, które będą zabezpieczać przed wejściem na teren placu.
Na plac zabaw będzie można wejść przez oznakowane i wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach oraz osób niewidomych. Przy brodzikach będą zamontowane prysznice zewnętrzne. Poza kolorowymi wodotryskami, do dyspozycji miłośników zabawy w wodzie na świeżym powietrzu będą przebieralnie, leżaki obrotowe i parkingi rowerowe. Teren zostanie obsiany trawą. Do wodnego placu zabaw zostanie doprowadzone przyłącze elektryczne i wodne oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W pobliżu stanie budynek technologiczny z sanitariatami oraz umywalniami damskimi, męskimi i przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, które będą czynne przez cały rok. Teren wodnego placu zabaw zostanie oświetlony.

Ciepło, ekologicznie i bezpiecznie

Woda na placu zabaw będzie utrzymywana w temperaturze 26 st. C. Przy maksymalnym obciążeniu, basen każdego dnia będzie uzupełniany 12 m3 świeżej wody. Podstawą prawidłowej cyrkulacji wody będzie tzw. „system zamkniętego obiegu z czynnym przelewem”. Woda z placu będzie uzdatniana fizyczne i chemiczne – będzie filtrowana i dezynfekowana. Z niecek brodzikowych trafi do zbiornika wyrównawczego poprzez fińskie rynny przelewowe. Ze zbiornika zasysana będzie pompami cyrkulacyjno-obiegowymi poprzez filtr wstępny, filtry ciśnieniowe, multifalową lampę UV i wymiennik basenowy. Do wody przed filtrami będzie dozowany koagulant, który poprawi parametry filtracji i środek do dezynfekcji wody.

Inwestycja zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. Miejski Zarządu Usług Komunalnych, który zrealizuje inwestycję, ogłosił przetarg na budowę. Oferty można składać do 7 lipca. Zgodnie z dokumentacją przetargową wyłoniony w postępowaniu Wykonawca powinien zakończyć prace do 15 listopada. Wizualizacje placu zabaw przygotowała pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna A3 Agnieszka Romanowska-Tarczyńska. (mf)

Źródło - www.gliwice.eu

 

Pliki do pobrania:

interpelacja-wodny-plac-zabaw_124.pdf odpowiedz-mzuk---wodny-plac-zabaw_125.pdf zmiana-lokalizacji-budowy-wodnego-placu-zabaw._134.pdf odpowiedz-mzuk-u_135.pdf Wodny plac zabaw 11.02.2021r. - odpowiedź o stan realizacji.pdf

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.