Aktualności


Spotkanie Prezydenta Miasta ze spółdzielcami

1 lipca - Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

czytaj dalej »

Rower Miejski wrócił na oś. Obrońców Pokoju

W odpowiedzi na moją interpelację - Rower Miejski wrócił na oś. Obrońców Pokoju.

 Jak to działa?


Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację roovee, założyć konto i zasilić je kwota minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po zakończeniu przejażdżki i odstawieniu roweru na jedną ze stacji, zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła.
System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji została wyposażona w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Funkcjonowanie systemu uzupełnia strona internetowa (www.gliwickirowermiejski.pl), na której można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Pierwszy kwadrans na GRM będzie darmowy. Każda kolejna minuta to koszt 0,05 zł. Za odstawienie roweru stojącego poza strefą GRM-ROOVEE PARK do strefy GRM-ROOVEE PARK można otrzymać bonus w wysokości 5 zł.
Sezon GRM zakończy się 30 listopada. Za zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów odpowiada konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A.
 Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty na stronie internetowej:
https://geoportal.gliwice.eu/gpt4/?profile=5524815
Więcej informacji na temat funkcjonowania GRM można znaleźć na stronie internetowej: www.gliwickirowermiejski.pl.

Odpowiedzi na pytania dotyczące GRM można uzyskać pod numerem telefonu 88-77-66-833.


czytaj dalej »
Strona:
z 19

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.